Klima

Klima

 

klima.fw  1024x266 Klima
Yaz başladı , bunaltıcı sıcaklarda yazı yalnız bırakmıyor ve usanmadan ona eşlik ediyor fakat aynı zamanda bizleri usandırıyor. Kimi insan gece yatarken tüm kapı ve pencereleri açıyor , kimi insan günde ikiden fazla duş alıyor , kimi insan sürekli soğuk içeceklere yöneliyor , kimi insan plajlara , havuzlara koşuyor. Her insan kendini sıcağın bunaltıcı etkisinden kurtarmak için bir yol arıyor. Kimi yörelerimizde ekmek fırınında çalışan insanlarımız son çareyi sıra ile buz dolabına girmekte bulabiliyor. Özellikle bu Türkiye’nin yaz aylarında en sıcak bölgesi olan Güney Doğu Anadolu Bölgesinde gerçekleşiyor.  İnsan aklı o kadar mükemmeldir ki her sıkıntıya mutlaka çözüm bulur. Hele ki aziz Türk milletimiz pratik zekası ile daha kolay ve pratik ama bir o kadar da etkili çözüm bulmada haddinden fazla üstündür. İşin komik tarafı bir yana , gerçekten sahil kesimlerimiz ve Güney Doğu Anadolu Bölgemiz aşırı sıcaklara maruz kalıyor. Bu sıcaklıklar insanların sağlıklarında bile kötü etki yaratabilecek kadar etkili oluyor. İnsanlar hava kararıncaya kadar evlerinden çıkamıyorlar.
Buna da gayet etkili ve uzun süreli bir çözüm teknoloji tarafından geldi. Hepimizin aklına gelen o buluş , evet klima. Klimalar kavurucu sıcaklara birebir çözümdür desek yeridir ve kesinlikle yanlış olacağını zannetmiyorum. İcat olduğu günden bu güne kadar bir çok çeşidi çıkmıştır ve her yeni üretilen klima bir öncekine göre daha etkili ve daha sağlıklı olarak üretilmiştir. Üstelik sadece sıcak havalara karşı değil , aynı zamanda soğuk havalara karşı da üretilen bir nimettir klima. İçerisinde bir çok program vardır. Havalandırma , nemlendirme i  sıcak , soğuk üfleme gibi. Cebimizi deldiği söylenen klimalar artık günümüzde daha ekonomik bir şekilde üretilmeye başlanmıştır. A sınıfı klimalar mesela. Isınmak için de gayet zahmetsiz bir yoldur klima. Ülkemizde genel olarak tercih edilen klima çeşidi split klimadır.

 

 

Peki split klima nedir ?

Split klima genelde görmeye alışık olduğumuz klimalardır. İki parçadan oluşur. Dış ünite ve iç ünite. Dış taraf havayı alır iç taraf soğutarak ya da sıcaklığa kavuşturarak bize verir.
Split klima çalışma prensibi nasıldır ?
Split klimaların üç çeşit çalışma prensibi vardır. Birincisi ; sadece fanı çalıştırma , ikincisi ; ısıtma çalıştırması ve üçüncüsü ise soğutma çalıştırmasıdır.
Peki klima özelliklerine gelelim şimdi.

Klima özellikleri nelerdir ?

Bir klimada aranan özelliklerden birincisi enerji tasarrufu etmesi ve fiyatının uygun değerde olması. İkinci aranan özellik ; Soğuttuğu ya da ısıttığı havayı bizlere verirken ortama kirli hava vermemesi. Üçüncü ; estetik bir görünüşünün olması. Bu ve bunun gibi bir çok özellik sıralayabiliriz. Benim yukarıda sıraladığım özelliklerin belli bir sırası yoktur ve tamamen kendi öz fikirlerime dayanarak yaptığım bir sıralama şeklidir.
Genel olarak tercih ettiğiniz ya da daha doğrusu tercih edeceğiniz klimaların A sınıfı klimalar olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim. Sonuçta klima uzun süreli kullanılabilecek bir üründür. Çok pahalıya kaçıp kaçmamak size kalmış bir şey ama bir kere de o parayı verip A sınıfı , az enerji harcayarak gayet yeterli sonuçlar veren klimalar tercih etmeniz daha mantıklı geliyor kulağa. Zaten klimanın yapmış olduğu enerji tasarrufundan bile o klimayı alırken ödediğiniz miktarın kat kat fazlasını kar edeceksiniz. Almışken iyisini , kalitelisini ve tasarruflusunu almaya özen gösterin ve gerçekten çok dikkat edin.

Referanslı ve bilinen markaları seçmekte bunların arasında tabii ki.

 

Klimalar yaz aylarında en çok kullanılan bireysel ısıtma sistemleridir.2014 yılında mevsimlerin değişikliği sıcakların artması Türkiye de rahat bir nefes almak evlerde , Avm ve diğer alışveriş mağazalarında insanların rahatça dolaşabilmeleri için
klimalar ihtiyaç hissedilmiştir.
Ucuz Klima almak için internetten en ucuz klima yazarak arama motorlarında ve   e ticaret web sitelerinde karşılaştırma yaparak siparişimizi veriyoruz.

 

 

Baymak Ana Bayi

Baymak Klima Ana Bayi

BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ
phone Klima
Tel No / Fax No
:

0216-370-37-53  0216-441-47-97

phone Klima
Gsm
:

 0507-577-71-71.

email Klima
E-Posta Adresimiz
:

i...@eyuboglu.com

home Klima
İst Genel Müdürlük
:

Cevizli Mh. Bağdat Cd. No: 529 P.K.: 34846,
Maltepe, İstanbul.

 Web Sitelerimiz  E TİCARET MAĞAZALARIMIZ
 www.eyubogluisi.com  www.eykom.com
 www.baymaksatis.com  www.eyuboglukombi.com
 www.baymakkombisatis.com

 

 

 Klima