Kombi Alırken Dikkat Edilecekler

Kombi Alırken Dikkat Edilecekler

kombi alirken nelere dikkat etmeliyiz Kombi Alırken Dikkat Edilecekler

 

Yeni dönem ısınma aracı olarak kullanılan ve 24 saat 7 gün sıcak su veren kombi cihazları konforlu bir yaşam da sunuyor. TSE standartlarına göre üretilen kombi, evlerin ve iş yerlerinin en önemli cihazları arasında yerlerini alıyor.
Kombi alırken dikkat edilecekler arasında en önemlisi alacağınız kombi cihazı konusunda bilgili olmak geliyor. Eğer alınacak ürün hakkında bilgi sahibi değilseniz araştırma yaparak satıcılar tarafından önerilen cihazların kapasitelerinin kullanılacak alan için yeterli olup olmadığının tespit edilmesi gerekiyor.
Sektörde söz sahibi olan, geniş servis ağı bulunan, tüketici ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunan ve güçlü firmaların ürünlerinin tercih edilmesi de kombi alırken dikkat edilecekler arasında yer alıyor.
Kombi alırken TSE belgesinin olmasına önem vermeli. Kombi alırken kombinin maliyetini değil, cihazın yakıt tüketim bedelini ayrıca arıza durumunda meydana gelecek servis maliyetinin de öğrenilmesi büyük önem taşıyor.
Çalışma prensipleri ve istenilen şartlar göz önüne alındığında kombiler aynı özelliklere sahip olmakla beraber markalar tarafından sadece kendilerine özgü kontrol sistemleri ve kullanıcıların ihtiyaçlarına göre belirlenen konfor özellikleri bulunuyor. Kombileri birbirinden ayıran temel özellikler bu özellikler oluyor.
Kullanılacağı alanın tesisatının hazır olması durumunda kombinin kurulumu pratik bir şekilde yapılıyor. Kombilerin montajı yapılırken açık balkonlara veya dış duvarlara monte edilemiyorlar. Eğer açık balkona montaj gerçekleştirilecekse kombi dolabına ve bağlı bulunduğu tesisatın ise ısı yalıtımına ihtiyacı bulunuyor. Montajı yapılacak olan mekanın havalandırılması ile ilgili olarak gaz kuruluşları tarafından belirlenen kural ve şartlar yerine getirildiğinde kapalı alanlara da montaj işlemi yapılabiliyor. Aynı şekilde camekanlı bulunan ve plastikle kaplanan balkonlara da gaz kuruluşu tarafından belirlenen havalandırmanın gerçekleştirilmesi durumunda montaj yapılabiliyor.
Kombi çalıştırılırken doğalgazın yanı sıra LPG de kullanılıyor.
Kombilerin ısı kapasitesi 100-200 metrekare alan için 17000 kcal/h ile 28000 kcal/h arasında değişiyor. Sizin için hangi kombinin uygun olduğuna gerekli ısı hesapları yapıldıktan sonra ve kullanım alanına göre karar veriliyor. Bunun için konusunda uzman olan satıcılardan yani yetkili satıcılardan kombi almak büyük önem taşıyor.
Kombiler periyodik bakımları yapıldığı takdirde yaklaşık olarak 15 yıl kullanılıyor.
Kombiler kullanımı basit olan hatta evdeki beyaz eşyalar kadar basit olarak kullanılabilen cihazlar olduğu için herkes kombileri rahatlıkla kullanabiliyor.

Baymak termosifon su baglantilari:

-         Baymak Termosifon ile birlikte verilen emniyet ventili termosifonun soguk su giris borusuna takilmalidir.

-         Termosifonun emniyet ventili 8 bar a ayarlidir.

-         Baymak termosifonun isitma sirasinda emniyet ventilinden su damlama olayi normal dir. Depo içindeki suyun isinmasindan dolayi olusan basinç artmasini dengelemektedir.

-         Baymak Termosifonun takildigi binada su basinci sik sik 6,5 bardan yüksege çikiyorsa basinç düsürücü takilmalidir.

-         Termosifon montaji yapildiktan sonra, sicak su muslugunu açarak cihazin su ile dolmasini saglayiniz.

-         Termosifonun açik olan sicak su muslugundan su akmaya basladiginda termosifon deposu dolmus demektir.

-         Termosifonun emniyet ventili tahliyesi uygun bir su giderine baglanmalidir.

Baymak Termosifon elektrik montaji:

 

-         Baymak termosifona gelecek elektrik voltajinin 230 V – 50 Hz e uygun oldugundan emin olunuz.

-         Termosifonun besleme hattınin, etiket üzerinde belirtilen çalisma akimini karsilayacagindan emin olunuz.

-         Termosifonun elektrik besleme hattına mutlaka uygun bir sigorta bağlayiniz.

 

t ve marka araştırması ise kullanılacak alanda kullanılması gerekli olan kombinin tespitinden sonra yapılması gerekiyor.

Kombi alırken dikkat edilecekler uygulanarak kombi alındığı takdirde size en uygun kombiyi almanız ve bunu yıllarca konforlu bir şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

Kombi Tercihinde Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız:

0216 -370-37-53

0216 370-16-56

0507-577-71-71

  • www.eyubogluisi.com.tr
  • www.baymaksatis.com

E Ticaret Web Sitelerimiz

  • www.eykom.com
  • www.eyuboglukombi.com

 Kombi Alırken Dikkat Edilecekler