Kombi Nasıl Seçilir

Kombi Nasıl Seçilir?

kombi nasıl secilir.fw  Kombi Nasıl Seçilir
Özellikle doğalgaz kullanmaya başlamış bölgelerin büyük bir bölümünde kombi kullanılıyor. Önceleri doğalgaz yokken odun kömür kullanır, evimizin veya işyerimizin belli bölümlerini ısıtmaya çalışırdık. Tabi sobanın isinden dumanından da bıkmıştık. Evlerimizi her yıl badana yaptırmak zorunda da kalıyorduk bu da çabası. Her gün kül boşaltmak odun kömürü eve taşımak ne kadar zordu. Hatırlamak dahi istemiyoruz. Çünkü bir oda sıcacık olurken diğer odalar buz gibi olurdu. Ne zor zamanlardı. Ayrıca banyolarımızda ya tüplü ya da elektrikli şofbenler kullanırdık. Bir tüp bir ay bile yetmezdi. Elektrik faturaları el yakardı. İnanın hatırlamak dahi istemiyoruz. Özellikle bu yorucu işlerden doğalgaz ve kombilerimiz sayesinde kurtulduk. Çeşmelerimizi açıyoruz sıcacık suyla karşılaşıyoruz. Soğuk kış günleri sanki kombi sayesinde sıcak yaz günlerine döndü. Özellikle doğalgaz hattı bağlantısı olan bölgelerde ortak bir masrafa katlanılarak apartmanlarımızın kapısına kadar gelen gaz hizmetini daha sonra kendi kapımızdan dairemizin içine kadar döşetiyoruz.
Kombi nedir? Diye soracak olursak bu kadar açıklamadan sonra, evlerimizin, işyerlerimizin soğuk havalarda ısınmasını sağlayan, ısıyı istenilen dereceye geldiğinde kapatıp, tekrar soğumaya başlayınca otomatik olarak tekrar ısıtmaya başlayan, sıcak su ihtiyacımızı elektrikli veya tüplü şofbenlere gerek kalmadan maksimum derecede kesintisiz olarak karşılayan, elektrik ve doğalgaz ikilisi ile birlikte çalışan gerekli bağlantıları yapılarak bazen doğalgaz olmayan kesimlerde tüp gaz ilerde çalışabilen, hayatımızı kolaylaştıran elektronik bir alettir. Kombi seçerken evimizin büyüklüğünü, ısı yalıtımını, odalarımıza göre peteklerimizin büyüklüğünü, sıcak suyumuzun banyo ve mutfak bölümlerine dağılımını kısaca hepsini göz önüne alarak yaptırıyoruz. Bütün bunları kendimiz sadece belirli ölçülerde kontrol etmekte, keşif için yetkili doğalgazcılardan da gerekli bilgileri almamızda fayda olduğunu söylemeliyim.

 

Kombi evin rahatlığı için aranan büyük bir nimet haline geldi. Kısaca bir ev satın alırken, kiralarken bile kombili mi? Diye sorar hale geldik. Bu kadar yaşamımızı kolaylaştıran bir alet olduğu için kombi nasıl olmalı? Sorusu aklımıza takılıyor. Piyasada birçok model ve marka bulunuyor. Bizim işimize hangisi en yararlı olur diye durup düşünmekte fayda var. Tabi markayı modeli dikkatlice araştırıyoruz. Kullananlara hangi modelden hangi markadan ne kadar memnun olduklarını soruyoruz. Faturaları ne kadar geliyor hepsini tek tek araştırıyoruz. En az kaç petek yakmalıyım? Kaç derecede yakmalıyım? Evimin sıcaklığını nasıl muhafaza etmeliyim? Kullanacağım alanın büyüklüğünü göz önüne alarak kombim kaç kalorilik olmalı? Bütün bu soruların karşılığını araştırıyoruz. Araştırma yapmakta gerekiyor gerçekten.
Bir kombi alınınca evin demirbaşı durumunda olduğundan uzunca bir süre gerekli bakımları, yetkili servislerce yapıldıktan sonra en az 10 belki de 15 yıl kadar uzun yıllar boyunca aynı performansta kombilerimizden sorunsuz bir şekilde yararlanıyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran bu aletin kullandığımız alana göre kurulumu uygun olan çeşitleri bulunuyor. Özellikle kombimizi kuracağımız alan çok fazla hava alan bir ortam değilse hermetik yoğuşmalı tip kombi tercih edebiliriz. Neden derseniz kombiler bacalı tip olduğunda, bu tip kombilerde kombinin bulunduğu ortamın iyi havalandırılması gerekiyor. Yanmaları için gerekli oksijeni bulundukları ortamdan alıyorlar. Bu havalandırma menfezler yardımıyla oluyor. Bacalı tip kombiler biraz daha eski model kaldı da denilebilir.

 

Hermetik kombiler çalışmaları bakımından içerlerinde bulunan bir fan sayesinde yanmaları için gerekli oksijeni dış ortamdan alıyor, yanma gerçekleşince atık gazı tekrar yine fan sayesinde dışarıya atıyorlar.Bu sayede bulundukları ortamda bir gaz alışverişi olmadığından özellikle havadar olmayan konutlarda ve işyerlerinde kullanılması ve tercih edilmesi gerekiyor. Hayatımızı kolaylaştıran kombide yüzde 10 civarı kar ettiğimizi düşünürsek, daha fazla bile olabiliyor. Aylık olarak 35 TL daha az fatura ödemiş olacağız. Yaklaşık olarak 6 ay kombimizi tam verimle çalıştırdığımız düşünürsek, 2 yılı bulmadan vermiş olduğumuz farkı amorti etmiş oluyoruz.

 

Baymak Ana Bayi

 

Kombi Tercihinde Detaylı Bilgi Almak İstiyorsanız:

0216 -370-37-53

0216 370-16-56

0507-577-71-71

E Ticaret Web Sitelerimiz

 Kombi Nasıl Seçilir